MED YILMAZ GEMİ İNŞA SANAYİ VE TİC.A.Ş

Hakkımızda

       Şirketimiz 1976 senesinde ortak şirket olarak yılmaz ustalar adı altında o senelerde tercih edilen ağaç yapım balıkçı teknesi üretim atölyesi olarak, Ereğli Boz hane mevkiinde faaliyetlerine başlamıştır. Zamanla teknoloji değişimi ile ağaç tekne ve saç(çelik) tekne imalatına geçilmiş, bu arada balıkçı teknesi ve yolcu taşıma feribotları imalatı üretim çeşitliliği olarak gelişmiştir.1981 yılında Boz hane mevkii tersaneleri şehir içinde kalması nedeni ile Ereğli belediyesinin almış olduğu karar ile Tersaneler Gülüç-Çengel burnu mevkiine taşınmıştır.

      Sahip olduğumuz bilgi birikimini, yetiştirdiğimiz tecrübeli personel makine ve teçhizatla yaptığımız kaliteli imalatla, uluslar arası clas kuruluşlarının, kurallarını rahatlıkla uygulayabilen en son teknolojiyi tersanemizde uygulayabilen bir konuma gelinmiştir. Yüksek imalat ve kalite standartlarında gemi inşa edilmektedir.

      Şu anda Tersanemizde 150m Boyunda 18m genişliğinde bir kızağımız ve 100m Boyunda 15m genişliğinde Balon indirmeye uygun sahamız mevcut bulunmaktadır.15.000DWT’lik gemileri yapabilecek bilgi ve teknolojiye sahip olan tersanemizde ayrıca 1000 tonluk gemileri kızağa çekebilecek sistem de mevcuttur..